Blog

mężczyzna zamiata podłogę w salonie fryzjerskim

Czystość i higiena to kluczowe kwestie w salonie fryzjerskim – nie tylko ze względu na zdrowie klientów, ale również komfort pracowników. W niniejszym artykule znajdziesz praktyczne porady, które pomogą Ci utrzymać salon w doskonałym stanie, a co za tym idzie, zapracować na zaufanie klientów. To najlepsza droga do rozwoju zawodowego oraz zwiększenia przychodów. Zapraszamy do lektury dalszej części wpisu.

pędzel i farba do włosów

Szukając odpowiedniej metody na zmianę koloru włosów, pewnie zastanawiasz się, które farby są najlepsze. Czy warto skorzystać z propozycji renomowanych marek, takich jak MAXIMA i NHP? W dzisiejszym artykule odpowiadamy na to pytanie, przedstawiając główne zalety produktów tych dwóch popularnych firm. Zapraszamy do lektury dalszej części wpisu.

kobieta suszy włosy suszarką

W świecie fryzjerstwa, gdzie kreatywność jest niemal tak samo ważna, jak precyzja i umiejętności, dostęp do odpowiednich narzędzi ma kluczowe znaczenie. Nożyczki i maszynki to nieodłączne elementy pracy każdego fryzjera, stanowiące fundament zarówno dla zwykłych fryzur, jak i artystycznych kreacji. W dzisiejszym artykule przyglądamy się bliżej tym istotnym narzędziom oraz ich roli w procesie strzyżenia. Zapraszamy do lektury.

kobieta suszy włosy suszarką

Zdrowe i piękne włosy to marzenie każdej kobiety. Często jednak jest to trudne do osiągnięcia, zwłaszcza w przypadku osób borykających się z problemem łamliwości i przesuszania. Aby uniknąć dalszego pogarszania się stanu kosmyków, warto znać zasady prawidłowego suszenia. W dzisiejszym artykule przedstawiamy kilka praktycznych porad, które pozwolą cieszyć się zdrowymi i lśniącymi włosami.

prostowanie włosów

Trwałe prostowanie jest jednak zabiegiem inwazyjnym, więc przed jego wykonaniem warto skonsultować się z fryzjerem i wybrać odpowiednią technikę oraz preparaty dostosowane do rodzaju włosów.

stylizacja włosów

Aby włosy utrzymywały się w perfekcyjnym stanie przez cały dzień, konieczne jest użycie odpowiednich kosmetyków. W dzisiejszym artykule opiszemy najpopularniejsze produkty fryzjerskie, które pozwalają na stylizację fryzur. Z naszego wpisu dowiesz się, jak wykorzystać je do uzyskania profesjonalnego efektu..

farbowanie włosów

Koloryzacja włosów to jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w zakładach fryzjerskich. Osiągnięcie pożądanego efektu wymaga od stylisty dużej wiedzy, doświadczenia i umiejętności. Nie bez znaczenia jest również jakość użytych kosmetyków. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, jak przebiega proces koloryzacji oraz jakich produktów warto użyć przy zmianie barwy włosów. Zapraszamy do lektury.

kobieta suszy włosy

Woski do włosów to kosmetyki wykorzystywane zarówno do stylizacji fryzury, jak i nabłyszczania poszczególnych pasm. Stanowią doskonały wybór dla osób walczących z problemem kosmyków pozbawionych blasku. Użycie wosku nie tylko nadaje włosom połysku, ale także odżywia je i układa. Które z produktów tego rodzaju są szczególnie polecane? Zapraszamy do lektury dalszej części naszego artykułu.

brzytwa

W ostatnim czasie na rynku pojawiło się wiele nowych salonów fryzjerskich korzystających z tradycyjnych narzędzi do strzyżenia i stylizacji włosów. Należą do nich m.in. brzytwy. Akcesoria znane z kosmetyczek naszych ojców i dziadków przeżywają prawdziwy renesans popularności. Do czego są wykorzystywane przez fryzjerów? Zapraszamy do lektury dalszej części naszego artykułu.

farba fryzjerska

Na rynku dostępne są różne farby fryzjerskie. Poza kosmetykami dostępnymi na szeroką skalę w drogeriach sporą popularnością cieszą się profesjonalne preparaty oferowane w renomowanych hurtowniach z artykułami dla dobrych salonów. Czym wyróżniają się farby używane do profesjonalnej koloryzacji? Odpowiedzi na to pytanie szukaj w dalszej części naszego artykułu. Zachęcamy do lektury.