Preparaty do dezynfekcji narzędzi fryzjerskich

Dostępne w naszym sklepie preparaty do dezynfekcji narzędzi fryzjerskich to produkty do profesjonalnego zastosowania w zakładach specjalizujących się w strzyżeniu i stylizacji włosów. Poza płynami dezynfekującymi, żelami antybakteryjnymi i rozpylaczami do sterylizacji w ofercie mamy także akcesoria ochronne – rękawiczki, peleryny, przyłbice, waty, czepki, papierki na kark, ręczniki papierowe i wiele więcej. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym asortymentem.

Jak dezynfekować narzędzia fryzjerskie?

Zachowanie czystości i higieny to podstawowy obowiązek właściciela salonu fryzjerskiego. Poza regularnym odkurzaniem ścian, podłóg i stanowisk pracy stylistów ważne jest też prawidłowe dezynfekowanie używanych przez nich narzędzi, w tym maszynek, brzytw i nożyczek degażówek. Służą do tego specjalne preparaty na bazie składników usuwających bakterie, grzyby i wirusy osadzające się na narzędziach. To niezwykle istotne zarówno z perspektywy bezpieczeństwa, jak i komfortu klientów odwiedzających salon.

Wszystkie akcesoria używane w trakcie pracy fryzjera powinny być dezynfekowane po każdym użyciu. W pierwszej kolejności należy wyczyścić je z widocznych zabrudzeń. Następnie spryskać płynem dezynfekującym, a po odczekaniu kilku minut, umyć pod bieżącą wodą i osuszyć na ręczniku papierowym. Narzędzia ostre mające bezpośredni kontakt ze skórą klienta warto dodatkowo zanurzyć w płynie bakteriobójczym lub specjalnym sterylizatorze.

Cena
Etykiety
Pokaż wyniki (62)
DEZYNFEKCJA I HIGIENA
Widok:
Na stronie:
Sortuj po: